dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

wtorek, 6 września 2011

Dieta kapuściana


Dieta kapuściana (dieta szwedzka, dieta kalifornijska,dieta kanadyjska) - 

w Polsce stała się niezwykle znana dzięki plotce, że to właśnie dzięki niej Aleksander Kwaśniewski w krótkim czasie pozbył się zbędnych kilogramów. Dlatego właśnie metoda nazywana jest także dietą "prezydencką". 

Dieta kapuściana jest niezwykle skuteczna - w ciągu tygodni jesteś w stanie zrzucić nawet 7 kilogramów.
Dodatkowo jest bardzo zdrowa, kapusta bowiem ma wiele cennych witamin. 

Dieta ta jest niezwykle prostym programem żywieniowym, który pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty w krótkim czasie.Polega na spożywaniu w ramach każdego posiłku specjalnie przygotowanej zupy, której głównym składnikiem jest włoska kapusta. Zupę można spożywać zawsze wtedy kiedy pojawia się uczucie głodu. Dietę należy stosować najwyżej tydzień, gdyż jest niezwykle uboga w białko i wszystkie niezbędne składniki mineralne. 
Wady diety kapuścianej:1. Największą wadą diety kapuścianej to przede wszystkim monotonia posiłków. Zupa kapuściana szybko się nudzi i jednocześnie rośnie apetyt na inne pokarmy - szczególnie po zakończeniu diety.

2. Dieta jest uboga energetycznie, co powoduje znaczne obniżenie się podstawowej przemiany materii. W związku z tym bardzo prawdopodobne jest to, że zgubione kilogramy wrócą zaraz po zakończeniu diety.   

3. Dieta może powodować spadek formy fizycznej i oporności. Nie zaleca się żadnych form aktywności fizycznej.


 

Zalety diety kapuścianej:


1. Dieta ta jest prosta w przygotowaniu.
2. Nie odczuwa się głodu, gdyż spożywanie zupy jest możliwe zawsze kiedy tylko pojawia się na to ochota.
3. Dieta ta pozwala schudnąć bardzo szybko, jednak nie jest skuteczna na dłuższą metę, gdyż traci się głównie wodę, a dodatkowo obniża się podstawowa przemiana materii.  
4. Kapusta sama w sobie jest małokaloryczna, może być stosowana jako środek leczniczy, ale także zwiększa aktywność przewodu pokarmowego i usprawnia pracę różnych narządów, np. żołądka czy jelit, przez co wpływa znacząco na przemianę materii.
Przepis na zupę kapuścianą:


- główka kapusty,
- 6 cebul, najlepiej ze szczypiorem,
- 2 zielone papryki,
- 6-12 pomidorów, lub 2 puszki pomidorów,
- pęczek selera naciowego,
- przyprawy: pieprz, pietruszka, curry, koper, oraz według uznania np bazylia, czosnek, estragon.


Pokrojone wszystkie warzywa (pomidory obrać ze skórki) wrzucić do garnka i zalać gotowaną wodą. Gotować, aż jarzyny będą miękkie. 

UWAGA: nie można zupy solić, nie można dodawać żadnych tłuszczy, ani bulionów. Taka porcja zupy wystarcza na około tydzień. 

Zupę kapuścianą można jeść w dowolnych ilościach i o dowolnych porach. Najlepiej przechowywać ją w lodówce i małymi porcjami podgrzewać. W czasie stosowania siedmiodniowej diety według poniżej podanego rozkładu określonych posiłków nie można pić alkoholu, nie można pić gazowanej wody, nie można jeść chleba, mącznych produktów, żadnej soli, oraz tłuszczu. Można jeść ziemniaki i mięso, ale tylko według przepisu. Oczywiście jak każda dobra dieta - trzeba dużo pić wody, niesłodzonej herbaty, można kawę, soki owocowe i odtłuszczone mleko.Co jeść przez 7 dni trwania diety :Dzień 1
Zupa kapuściana i owoce z wyjątkiem bananów. 

Dzień 2
Zupa kapuściana i warzywa gotowane lub na surowo. Nie wolno jeść fasoli, kukurydzy, groszku i grochu. A najlepsze będą warzywa zielone. Nie wolno jeść owoców. Na obiadokolację dwa ziemianki ugotowane bez soli, ewentualne z dodatkiem masła. 

Dzień 3
Zupa kapuściana, owoce i warzywa. Pomijamy banany i ziemniaki. 

Dzień 4
Zupa kapuściana i trzy banany. Do tego można wypić dowolną ilość odtłuszczonego mleka. 

Dzień 5
Zupa kapuściana, wołowina lub pierś z kurczaka i pomidory. Można zjeść o,25 - 0,5 kg mięsa i około 6 pomidorów. Z mięsa może to być także indyk bądź chuda ryba. Mięso należy ugotować lub zapiec bez tłuszczu. Zupa kapuściana musi być zjedzona chociaż raz.

Dzień 6
Zupa kapuściana, wołowina i warzywa głównie zielone. Wołowinę można zastąpić chudą rybą, piersią z kurczaka czy indyka.

Dzień 7
Zupa kapuściana, jarzyny oraz ugotowany ciemny ryż. Soki warzywne i woda do picia.
Pamiętaj, ta dieta opiera się głównie na jedzeniu kapusty, która zarówno surowa jak i kiszona jest cennym źródłem witaminy C, ma także szerokie właściwości lecznicze, pobudza pracę jelit, pobudza przewód pokarmowy do większej aktywności. Przede wszystkim kapusta jest bardzo mało kaloryczna
Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.skuteczna-dieta.blogspot.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz