dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

piątek, 9 września 2011

Dieta kopenhaska (trzynastodniowa)

Dieta kopenhaska (trzynastodniowa, szwedzka, duńska ) -

ma niewątpliwie tyle samo zwolenników, co przeciwników. Stanowi ona bowiem połączenie diety nisko-węglowodanowej oraz niskokalorycznej i polega na zastosowaniu bardzo rygorystycznego, z góry ustalonego menu w czasie 13 dni, dzień po dniu. Jedni uważają, że jest doskonałym i niezwykle skutecznym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, inni zaś sądzą, że rozregulowuje i wyniszcza organizm oraz powoduje efekt jojo.
Gdzie więc leży prawda? Trudno jest jednoznacznie ocenić tę dietę. Każdy organizm zareaguje na nią inaczej, dlatego nie można jej jednoznacznie polecić lub odradzić. Jedno jest pewne - ten plan żywieniowy jest niezwykle rygorystyczny i przeznaczony tylko dla konsekwentnych osób charakteryzujących się silną wolą. Dieta ta polega na stosowaniu, przez 13 dni, ustalonego z góry menu. Zastosowanie tej diety ma spowodować pobudzenie przemiany materii i uregulowanie metabolizmu.
W ciągu dnia jadamy trzy posiłki - pamiętając, że obiad musimy zjeść między 12. a 14., natomiast kolację przed 18. Plan żywieniowy jest dość monotonny i składa się z chudego mięsa, jaj, warzyw i niewielkiej ilości owoców. Eliminujemy z diety produkty zbożowe, słodycze i napoje alkoholowe. Musimy pamiętać aby wypijać codziennie około 2 litrów wody lub zielonej herbaty. Możemy również pić czarną kawę z jedna kostką cukru. Wypicie jej rano, ma pobudzić organizm do działania.
Ważne jest, aby diety nie skracać, ani nie przedłużać. Stosować ją należy dokładnie przez 13 dni. 

 

 

Efekty

 

Według autorów, rygorystycznie przeprowadzona dieta, może spowodować schudnięcie od 7 do nawet 20 kg. Dodatkową zaletą jest uregulowanie przemiany materii. Dzięki temu po zakończeniu diety możemy zacząć jeść normalnie, bez ryzyka ponownego przyrostu wagi. Powinna przestać przychodzić ochota na słodycze i inne tuczące przekąski. Taki stan utrzymywać się będzie przez dwa lata, po których to, dietę można powtórzyć. Nie należy tego robić wcześniej, bo zwiększa się ryzyko nadmiernego osłabienia organizmu. 

Aby uniknąć tego zagrożenia, przed przystąpieniem do diety, powinniśmy odżywiać się w sposób zrównoważony (dostarczać do organizmu odpowiednie ilości witamin i minerałów). Szczególne znaczenia ma to u kobiet, które bezwzględnie powinny spożywać odpowiednie ilości żelaza, wapnia i witaminy D. Aby sprawdzić, czy jest ich odpowiednio dużo musimy przeanalizować naszą dotychczasową dietę. Można poprosić dietetyka. Można zrobić to samemu, korzystając z licznych tabel wartości odżywczych.
Również po zakończeniu diety należy uważać na to co jemy. W szczególności musimy wystrzegać się zbyt dużej ilości węglowodanów. Zwracać uwagę powinniśmy też na ich indeks glikemiczny.Jadłospis diety kopenhaskiej


 - Dzień 1 i 8
Śniadanie: filiżanka kawy z łyżeczką cukru
Lunch: dwa jaja na twardo, gotowany szpinak, pomidor
Obiad: befsztyk wołowy z liśćmi sałaty.

- Dzień 2 i 9
Śniadanie: filiżanka kawy z łyżeczką cukru
Lunch: befsztyk wołowy z liśćmi sałaty, grejpfrut
Obiad: plaster chudej szynki, jogurt naturalny

- Dzień 3 i 10
Śniadanie: filiżanka kawy z łyżeczką cukru
Lunch: gotowany szpinak, pomidor, grejpfrut lub jabłko
Obiad: plaster chudej szynki, jogurt naturalny, dwa jaja na twardo

- Dzień 4 i 11
Śniadanie: filiżanka kawy z łyżeczką cukru
Lunch: 100 gram chudego twarogu, tarta marchew, dwa jaja na twardo
Obiad: sałatka owocowa, jogurt naturalny

- Dzień 5 i 12
Śniadanie: tarta marchew
Lunch: gotowana lub smażona ryba (pstrąg, dorsz)
Obiad: befsztyk wołowy, kilka różyczek brokuł, kilka liści sałaty

- Dzień 6 i 13
Śniadanie: filiżanka kawy z łyżeczką cukru, grzanka
Lunch: cały kurczak, liście sałaty z olejem i cytryną
Obiad: dwa jaja na twardo, tarta marchew

- Dzień 7
Śniadanie: filiżanka kawy z łyżeczką cukru
Lunch: chude grillowane mięso
Obiad: brak 
Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.skuteczna-dieta.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz