dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

czwartek, 6 października 2011

Dieta antycelluitowa

 

Dieta antycelluitowa

 


Cellulit to dolegliwość polegająca na nierównomiernie rozłożonej tkance tłuszczowej, tworzącej na udach, pośladkach, ramionach wypukłe grudki, przypominające wyglądem pomarańczową skórkę.

Z cellulitem za pomocą diet antycellulitowych zmaga się dziś większość kobiet, i to niezależnie od wieku, wykonywanego zajęcia, aktywności fizycznej czy liczby kilogramów. Do niedawna pomarańczowa skórka (cellulit) uważana była jedynie za defekt kosmetyczny, ale obecnie już wiadomo, że jest to choroba tkanki tłuszczowej spowodowana miedzy innymi zaburzeniami metabolizmu i należy jej zapobiegać stosując diety antycellulitowe. Żeńskie hormony – estrogeny – sprzyjają powstawaniu pomarańczowej skórki (cellulitu), ale jego sprzymierzeńcami są także stres, brak ruchu i nieodpowiednia dieta.

Dieta antycellulitowa jest jednorazowa, ale może być stosowana kilka razy w roku. Po zakończeniu diety antycelluitowej nie należy wracać do starych nawyków żywieniowych, ale jeść zdrowo i lekko! Dieta antycelluitowa składa się z 5 posiłków - śniadania (około 360 kcal), drugiego śniadania (około 120 kcal), obiadu (około 420 kcal), podwieczorka (około 60 kcal) i kolacji (około 240 kcal).

Zadaniem diety antycellulitowej jest pobudzenie przemiany materii, oczyszczenia ciała z toksyn, usunięcie nadmiaru trujących substancji a także pozbycie się nagromadzonych zapasów oraz wody.

Menu diety na celluit powinno być bogate w warzywa (najlepiej zielone) i owoce (jabłka, maliny, truskawki, grejpfruty), które są źródłem wielu witamin i mikroelementów. Dieta na cellulit (dieta antycellulitowa) jest bogata w produkty zawierające witaminę C i błonnik. W planie żywieniowym diety antycelluitowej nie powinno zabraknąć produktów lekkostrawnych (na przykład ryby, chude białe sery, ryż i białe mięso) oraz produktów zawierających potas, który działa przeciwobrzękowo (sałata, pomidory, ziemniaki). W diecie antycellulitowej stosować można różne przyprawy, świeże zioła, czosnek oraz cebulę.

Dieta antycellulitowa (dieta na cellulit) działa moczopędnie, dzięki takim składnikom jak: pietruszka, seler, arbuz, truskawki oraz czereśnie. Menu diety na celluit (diety antycellulitowej) składa się z węglowodanów takich jak - makaron, brązowy ryż, płatki owsiane i kasze gryczane. Jajka, kiełki zbóż oraz drożdże są produktami bogatymi w witaminy z grupy B, których również nie może zabraknąć w menu diety antycellulitowej. W walce z cellulitem pomocne są także tłuszcze z rodziny omega-3 (tran, tłuste ryby, olej lniany), omega-6 (orzechy, pestki dyni, porzeczek, słonecznika – około 1-5 g dziennie), omega-9 (ziarno sezamu, awokado, oliwa z oliwek)

W diecie antycellulitowej wszystkie dania powinny być gotowane na parze, ewentualnie pieczone, zapomnieć należy o smażeniu. Podczas diety antycellulitowej codziennie należy pić około 2 litry niegazowanej wody mineralnej, której celem jest wypłukanie wszystkich toksyn z naszego organizmu. Pij również zieloną herbatę, która przyspieszy przemianę materii. Szóstego dnia stosowania diety antycelluitowej należy pić sok z pomarańczy i marchwi.

Skuteczna dieta antycelluitowa to taka, która nie zawiera w swoim menu takich składników pokarmowych jak - jedzenie typu fast-food, słodycze, białe pieczywo, sól, cukier oraz słodzone napoje. Zrezygnować należy także z tłustych i mocno przyprawionych potraw, palenia papierosów, alkoholu i kawy.

 

Dieta antycelluitowa - przepisy

 

Śniadanie dieta antycelluitowa 

- 2 łyżki płatków zbożowych z łyżką otrębów owsianych, orzechów, siemienia lnianego lub sezamu, wymieszane ze 150 g jogurtu naturalnego, do tego 100 g czarnych porzeczek lub mandarynka albo banan

 

Obiad dieta antycelluitowa 

- kurczak z fasolką. 250 g fasolki szparagowej, 20 g orzechów nanerczowych (2 łyżki), 100 g ugotowanej piersi indyka, 1/2 papryki żółtej lub czerwonej, łyżka oliwy z oliwek, 150 g jogurtu naturalnego, łyżeczka curry, sól jodowana, przyprawy. Fasolkę ugotować, pokrojoną pierś usmażyć na oliwie z przyprawami, orzechami i papryką, po zdjęciu z ognia wymieszać z jogurtem i przyprawami. Zjeść z kromką razowca.
 

 

Kolacja dieta antycelluitowa

kolorowe spaghetti. Filiżanka krojonych warzyw; por, seler i marchew, łyżka tartego żółtego sera light, łyżka przecieru pomidorowego, świeże zioła, 50 g ugotowanego makaronu, filiżanka bulionu, łyżka oliwy z oliwek, puszka anchovies, przyprawy, sól jodowana. Warzywa udusić na oliwie, dodać bulion i przecier pomidorowy, wymieszać z makaronem i serem, na końcu dodać zioła.

 

Dieta antycelluitowa inne popularne przepisy

 

Pieczony dorsz 

- 200 g fileta z dorsza, wyciśnięty sok z cytryny, łyżka orzechów włoskich, przyprawy, ugotowana róża brokułów, dwa ziemniaki, łyżka oliwy z oliwek. Dorsza upiec w folii z przyprawami, oliwą i rozdrobnionymi orzechami (pod koniec pieczenia skropić cytryną), podawać z ziemniakami i brokułami.

 

Zielone spaghetti 

- 50 g spaghetti, pęczek natki pietruszki, łyżka pestek słonecznika, łyżeczka oleju z wiesiołka, łyżka siemienia lnianego, sól jodowana, 2 łyżki tartego parmezanu. Makaron ugotować, zmiksować pietruszkę z serem, olejem, siemieniem i solą, wszystko wymieszać.

 

Nadziewane pomidory

- średni pomidor, 1/2 puszki tuńczyka w oliwie, sok z cytryny, natka pietruszki, 1/8 czerwonej cebuli. Wydrążyć pomidory, a miąższ rozgnieść z tuńczykiem i cebulą; dodać przyprawy i sok z cytryny. Jeść z liśćmi szpinaku.

 

Sałatka owocowa

- cykoria, 3 mandarynki, brzoskwinia, 3 morele suszone, kiwi, 20 g orzechów nanerczowych, jogurt naturalny, płatek sezamka, sok z cytryny, grzanka. Cykorię obrać i pokroić; połączyć z mandarynką, kiwi, brzoskwinią i morelami; wymieszać z jogurtem i sokiem z cytryny; posypać orzechami i rozdrobnionym sezamkiem. Jeść z gorącym tostem.



Podstawowe założenia:

▪ zwiększenie ilości spożywanych warzyw i owoców w ciągu dnia,
▪ większa ilość błonnika w diecie,
▪ picie wody (przynajmniej 1,5-2 l dziennie),
▪ spożywanie białka w lekkiej formie (np. ryby, chude mięso, drób),
jedzenie niewielkich ilości jedzenia, ale często (4-6 posiłków dziennie),
▪ regularne jedzenie posiłków w ciągu dnia (w odstępach 2,5-4 godzin),
▪ ograniczenie tłuszczy oraz węglowodanów w diecie,
▪ ograniczenie jedzenia potraw smażonych oraz typu fast-food,
▪ ograniczenie jedzenia słodyczy i wyeliminowanie cukru,
▪ rezygnacja lub ograniczenie używek (takich jak: kawa, alkohol i papierosy),
▪ ograniczenie soli w diecie,
▪ ograniczenie ostro przyprawionych potraw.


Najlepiej wybierać:

▪ lekkostrawne potrawy – jak białe mięso, chudy nabiał, ryby czy ryż,
▪ świeże warzywa i owoce – dostarczą niezbędne witaminy i minerały, a także przyspieszą metabolizm,
▪ potrawy zawierające potas – sałata, pomidory, banany, ziemniaki, kiwi (mają działanie przeciwobrzękowe),
▪ moczopędne warzywa i owoce – jak truskawki, arbuzy, czereśnie, pietruszka czy seler,
▪ produkty zawierające witaminy z gr. B – jaja, drożdże, zboża,
▪ produkty zawierające kwasy tłuszczowe omega (omega-3, -6 i -9) – ryby, orzechy, awokado, oleje roślinne, oliwa z oliwek (zapobiegają odkładaniu się tłuszczu, przyspieszają metabolizm, a także spalają nagromadzoną tkankę tłuszczową).



Zalety diety antycelluitowej :

– dieta odpowiednio zbilansowana i zdrowa,
– to kompletny program żywieniowy, który pozwoli odzyskać nam dobre samopoczucie i piękny wygląd,
– nie musimy liczyć kalorii ani się głodzić.



Wady diety antycelluitowej :

– należy zmienić trwale nawyki żywieniowe, co może skutkować problemem z utrzymaniem odpowiedniej motywacji.





Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter,
zespół www.skuteczna-dieta.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz