dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

poniedziałek, 10 października 2011

Dieta cambridge

Dieta cambridge

 

Dieta Cambridge pozwala nie tylko schudnąć ale także zachować szczupłą sylwetkę przez długi okres czasu. Dieta Cambridge to specjalnie przygotowane trzy posiłki dla kobiet lub cztery dla panów w formie zupek, napoi oraz batonów. Produkty do spożywania w diecie cambridge są niskoenergetyczne, spożywanie ich przez okres około 3 tygodni prowadzi do szybkiego i skutecznego zrzucenia zbędnych kilogramów.
 
Przy diecie cambridge posiłki muszą być spożywane zgodnie z zaleceniami dietetyka. Każdy z trzech posiłków diety cambridge odpowiada 1/3 dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminy, składniki mineralne oraz białko.

Dieta Cambridge oparta jest na białku. Główne posiłki diety cambridge to tak zwane zupki w proszku, które rozpuszcza się w wodzie. Zupki diety cambridge są to zupki w proszku zapakowane są w odrębne papierowe szczelnie zamknięte torebki. Po rozpuszczeniu w około szklance ciepłej wody zupki diety cambridge są gotowe do spożycia. Można także rozpuszczać pół opakowania jednej zupki diety cambridge w szklance wody. Posiłek diety Cambridge będzie wówczas bardziej wodnisty i mniej aromatyczny smakowo, za to zyskamy więcej posiłków dziennie (aż 6 zupek), co dla niektórych jest dobrym sposobem na zwalczanie uczucia głodu. Przy diecie cambridge można także postępować odwrotnie, zmniejszając ilość wody, dzięki czemu uzyskujemy posiłek diety cambridge o konsystencji budyniu. Posiłek taki należy wówczas popijać wodą.

 
Dieta Cambridge - smaki zupek 

zupa jarzynowa, zupa grzybowa z borowików, zupa pomidorowa, zupa o smaku kurczaka z grzybami, zupa żurek

 
Dieta Cambridge - smaki napojów

(jeden napój stanowi jeden posiłek) kawowy, cappuccino, waniliowy, truskawkowy, owoce leśne

 
Batony Cambridge -

żurawinowy, czekoladowy, morelowo - waniliowy, zbożowy o smaku owocowym, jabłkowy z rodzynkami

 
 
Podstawowa zasada przy stosowaniu diety Cambridge to picie dużej ilości niegazowanej wody - około 2 litry lub innych napojów bezkalorycznych. Będąc na diecie Cambridge nie należy pić alkoholu, ani napojów z kofeiną. Nie należy także nadmiernie się wysilać na przykład ćwicząc. Do posiłków diety Cambridge, zwłaszcza gdy mamy zaparcia można, dodać łyżkę otrąb owsianych.
 
 
Stosując dietę Cambridge w jednym cyklu można zrzucić nawet do około dziesięciu kilogramów nadwagi. Wzorowy cykl diety Cambridge wygląda następująco - trzy tygodnie ścisłej diety Cambridge, a zaraz po zakończeniu diety cambridge jeszcze dwa tygodnie diety mieszanej.

Ścisła dieta Cambridge polega na przyjmowaniu jedynie produktów Cambridge, wyłącznie zupek i koktaili, a także batonów. Dieta cambridge nie może być stosowana dłużej niż trzy tygodnie. Dieta mieszana polega na zastępowaniu części posiłków zwykłych w ciągu dnia na produkty diety Cambridge.

Dieta cambridge jest to dieta dająca organizmowi wszystkie niezbędne elementy właściwego odżywiania a przy tym łączna kaloryczność posiłków na jeden dzień to około 400 - 500 kalorii. Dieta Cambridge jest tak jednak skonstruowana, że nie musimy sie obawiać, że jest to niewystarczające źródło odżywiania.

Diety Cambridge nie mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, jednak nie jest ona absolutnie zabroniona. Dieta Cambridge może być stosowana w tym przypadku jako dieta uzupełniająca. Dieta Cambridge nie jest także przeznaczona dla osób w wieku poniżej 14 lat, dla osób z cukrzycą typu I, dla osób z głęboką depresją. Dieta cambridge nie jest także przeznaczona dla chorych na bulimie, anoreksję, uczulonych na białko w mleku.

Generalnie dietę Cambridge należy stosować pod fachowym okiem konsultantów. Dlatego zanim zaczniemy stosować dietę cambridge warto udać się do odpowiedniego specjalisty i porozmawiać na temat swojego odchudzania, ewentualnych chorób i przeciwwskazań do stosowania diety cambridge.


Stopnie diety:


Stopień 1 

– dieta bardzo niskokaloryczna, nie przekraczająca 600 kalorii. Następuje redukcja masy ciała.


Stopień 2

– dieta o ograniczonej ilości kalorii, nie przekracza 800 kalorii. Skutkuje redukcją i kontrolą masy ciała.


Stopień 3 

– dieta niskokaloryczna, 1000 kalorii.


Stopień 4 

– dieta stabilizacyjna, 1200 kalorii.


Stopień 5 

– dieta stabilizacyjna, 1500 kalorii.


Stopień 6

– utrzymanie masy ciała, 1500 kalorii i więcej.Podstawowe założenia:

                                              ▪ stosowanie się do wskazań dietetycznych i                                             ograniczenie spożywanych kalorii,
▪ zwiększona aktywność fizyczna – ruch, sport,
▪ dostępne posiłki to: zupy w proszku, napoje (w proszku lub w kartonikach), batoniki, owsianki, błonnik, zagęstnik oraz dodatki smakowe,
▪ można stosować dietę samodzielnie lub jako dodatek do tradycyjnie przyrządzanych potraw,
▪ odpowiedni plan diety dobierze dla nas konsultant, który jest również do naszej dyspozycji w razie pytań lub wątpliwości,
▪ w planie Cambridge przewidziane jest wdrażanie prawidłowych zasad komponowania poszczególnych tradycyjnych posiłków i ich przygotowywania.Zalety diety cambridge:

– dieta prosta i łatwa w stosowaniu,
– jest często ostatnią deską ratunku dla osób, które mają problemy ze schudnięciem,
– zbilansowana dieta dostarczająca wszystkie składniki odżywcze,
– uczy odpowiedniego dobierania posiłków w codziennej diecie,
– dobry wpływ na stan zdrowia (obniżenie ciśnienia, poziomu glukozy i cholesterolu).


Wady diety cambridge:

– bóle głowy w trakcie pierwszych dni stosowania diety,
– nieodpowiednia dla osób chorych na cukrzycę.

 

Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter,
zespół www.skuteczna-dieta.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz